KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286445
*
nr 1528 6445
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2023
kl 19:27:33
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs mer om Gösta Larsson
nr 1528 6445
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2023 |
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och mÃ¥lare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30